Skip to main content

Jedna z czołowych firm wykonawczych w Polsce- SOLARTECH zakończył I etap budowy jednej z największych elektrownifotowoltaicznych w Polsce – PV Jeziórko. Inwestycja zlokalizowana na Podkarpaciu jest realizowana na zlecenie największego producenta energii w Polsce – PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Docelowa moc instalacji wyniesie ok. 220 MW. 

6 października 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie budowy I etapu PV Jeziórko. Instalacja jest zlokalizowana w gminie Grębów w okolicach Tarnobrzega. Na gruntach o powierzchni ok. 50 ha zainstalowano monokrystaliczne moduły fotowoltaiczne najnowszej generacji o mocy jednostkowej ponad 500 W i łącznej mocy ponad 50 MW. Bifacjalne moduły zostały dopasowane pod kątem warunków pogodowych w Polsce – w ten sposób instalacja będzie cieszyła się wysoką efektywnością produkcji bezemisyjnej energii elektrycznej. Możliwość absorbowania światła z dwóch stron modułów PV pozwoli na zwiększenie wskaźnika produkcji o kilka procent.

– Bifacjalne moduły stają się standardem na rynku wykonawstwa farm fotowoltaicznych. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie wyższych wskaźników produkcji zielonej energii – mówi Bartłomiej Zysiński, prezes SOLARTECH.

W kolejnych etapach instalacja zostanie rozbudowana w 2024 r. do mocy ok. 100 MW. Docelowo instalacja osiągnie moc blisko 220 MW. Taki potencjał pozwoli na zasilenie w bezemisyjną energię elektryczną ok. 125 tys. gospodarstw domowych.

Przed nami kolejny etap realizacji inwestycji. Ostatecznie PV Jeziórko stanie się jedną z największych elektrowni

fotowoltaicznych, które stały się częścią energetycznego krajobrazu Polski.PV Jeziórko realnie odegra ważną rolę w procesie transformacji energetycznej w naszym kraju – dodaje Zysiński.

Nowa elektrownia PV na Podkarpaciu realnie zwiększy potencjał fotowoltaiczny w Polsce, który według danych Agencji Rynku Energii (ARE) na koniec lipca br. wynosił ok. 15 GW.

Cieszymy się, że po raz kolejny naszym usługom EPC zaufała PGE Polska Grupa Energetyczna. Obecnie jest to największy inwestor OZE w Polsce. Realizując budowę farm fotowoltaicznych w Polsce stawiamy na realizację inwestycji zgodnie z harmonogramem, sprawne dostawy komponentów oraz najnowsze technologie. Od tego ostatniego czynnika często zależy efektywność funkcjonowania instalacji, co przekłada się ostatecznie na mniejsze koszty inwestycji. Sama technologia fotowoltaiczna od wielu lat sukcesywnie tanieje. To wszystko powoduje, że inwestycje w energetykę słoneczną są coraz popularniejsze– podsumowuje prezes  SOLARTECH. 

***

SOLARTECH – Polska spółka z siedzibą w Warszawie, będąca jednym z największych wykonawców farm fotowoltaicznych w Polsce. Na zlecenie największych inwestorów realizuje projekty fotowoltaiczne „pod klucz”, w formule EPC. Usługi firmy obejmują projektowanie farm PV, permitting, kontraktację, budowę oraz obsługę serwisową i monitoringi techniczne. SOLARTECH stawia na bezpieczeństwo, innowacje i łączenie farm fotowoltaicznych w synergie z innymi technologiami jak magazyny energii https://solartech.pl/ #teamSOLARTECH

Kontakt:

Andrzej Świerszcz,

Specjalista ds. Komunikacji i Marketingu SOLARTECH

Tel. +48 885 957 178

andrzej.swierszcz@solartech.pl