Skip to main content

9 maja 2023 r. w Warszawie odbędzie się trzecia edycja konferencji branżowej SolarplazaSummit Poland. Jednym z panelistów będzie Bartłomiej Zysiński, prezes Solartech. W trakcie wydarzenia odbędzie się dyskusja na temat rozwoju technologii powiązanych z farmami PV. 

Rozwój farm fotowoltaicznych w Polsce nabrał dynamiki w ostatnim roku za sprawą zainteresowania rozwojem ta technologią oraz nowych celów wyznaczonych w ramach transformacji energetycznej w UE. Szacuje się, że już w 2025 r. moc zainstalowana w energetyce słonecznej w Polsce przekroczy 20 GW mocy zainstalowanej.  W Polsce wiele inwestycji fotowoltaicznych prowadzonych jest przez sektor prywatny, który poszukuje alternatywnych źródeł energii i szuka sposobów na zmniejszenie kosztów produkcji.

Perspektywy rozwoju farm fotowoltaicznych w Polsce są optymistyczne, ponieważ zmiana klimatu, koszty produkcji energii ze źródeł konwencjonalnych i rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawiają, że energia ze źródeł odnawialnych, w tym z farm fotowoltaicznych, będzie w przyszłości odgrywała coraz większą rolę.

Bartłomiej Zysiński jako jeden z ekspertów

Solartech jest jednym z największych wykonawców farm fotowoltaicznych w Polsce, który od wielu lat obserwuje trendy w rozwoju energetyki słonecznej, jednocześnie uczestnicząc w dyskusji na temat przyszłości rozwoju branży. Doskonałą okazją będzie wydarzenia SolarplazaSummit Poland. Bartłomiej Zysiński weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat rozwoju farm fotowoltaicznych w kontekście technologicznym.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele największych firm na świecie związanych z rozwojem segmentu farm słonecznych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji.

Informacje o wydarzeniu: SolarplazaSummit Poland